Uwaga! Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa


Strona, którą oglądasz jest statyczną, archiwalną wersją serwisu. Żadne elementy dynamiczne (np. wyszukiwarki) nie funkcjonują. (Zamknij komunikat)

Witamy na stronie polskiego biura programu Erasmus Mundus

Program Erasmus Mundus jest programem scentralizowanym co oznacza, że informacje zamieszczane na stronach biur krajowych mają charakter odtwórczy i są opracowywane w oparciu o informacje i dokumenty zamieszczone na podstawowej stronie programu administrowanej przez Komisję Europejską.

 • 25/11/2013

  Informujemy, że na stronie Agencji Wykonawczej zostało opublikowane ostatnie w programie Erasmus Mundus 2009-2013 zaproszenie do składania wniosków dla projektów Akcji 2 - projekty partnerskie.

  Zaproszenie obejmuje realizację projektów z następującymi regionami geograficznymi:

   - Syria

   - Zachodnie Bałkany

   - Iran, Irak i Jemen

   - Azja Regionalna

   - Azja Centralna

   - Ameryka Łacińska

   - Brazylia

   - RPA

   - wysoko rozwinięte kraje Azji i Pacyfiku

  Przewiduje się sfinansowanie ok. 30 projektów.

 • 22/10/2013

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 22 listopada 2013 r. w Warszawie, w godzinach 11.00 - 15.00 odbędzie się spotkanie dla realizatorów studiów Mundusowych w polskich uczelniach.

  Spotkanie będzie okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń i porozmawiania o praktycznych aspektach realizacji studiów Mundusowych oraz problemach, na które napotykają polskie uczelnie realizujące wspólne studia. Do udziału w spotkaniu serdecznie zapraszamy koordynatorów/administratorów wspólnych studiów na polskich uczelniach.

 • 22/07/2013

  Informujemy, że zgodnie z informacją uzyskaną z Agencji Wykonawczej jesienią 2013 roku zostanie opublikowane zaproszenie do składania wniosków dla Akcji 2 programu Erasmus Mundus - projekty partnerskie.

  Zaproszenie będzie najprawdopodobniej obejmowało współpracę z następującymi regionami geograficznymi:

  • IPA - Zachodnie Bałkany
  • DCI – Jemen, Iran, Irak
  • DCI – Azja regionalna
  • DCI – Ameryka Łacińska
  • DCI – Brazylia
  • DCI – RPA

  Obecnie trwają również negocjacje nad finansowaniem udziału Syrii.

  Termin opublikowania zaproszenia jak i składania wniosków nie jest jeszcze znany. Możliwe są również zmiany w zakresie dostępnych regionów geograficznych.

 • 12/07/2013

  Informujemy, że na stronie Agencji Wykonawczej zostały opublikowane wyniki selekcji wniosków Akcji 2 i 3 programu Erasmus Mundus składanych w konkursie wniosków 2013.

  Akcja 2 - wyniki selekcji 2013

  Trzy polskie uczelnie: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski oraz Politechnika Warszawska będą koordynować nowe projekty skierowane do krajów Europy Wschodniej, Kaukazu i Bliskiego Wschodu.

  26 projektów z 62, które otrzymają dofinansowanie będą realizowane przy współudziale polskich uczelni.

  Akcja 3 - wyniki selekcji 2013