Uwaga! Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa


Strona, którą oglądasz jest statyczną, archiwalną wersją serwisu. Żadne elementy dynamiczne (np. wyszukiwarki) nie funkcjonują. (Zamknij komunikat)

Witamy na stronie polskiego biura programu Erasmus Mundus

Program Erasmus Mundus jest programem scentralizowanym co oznacza, że informacje zamieszczane na stronach biur krajowych mają charakter odtwórczy i są opracowywane w oparciu o informacje i dokumenty zamieszczone na podstawowej stronie programu administrowanej przez Komisję Europejską.

  • 29/01/2009

    Komisja Europejska w 2009 roku zamierza uruchomić nowy program współpracy w sektorze szkolnictwa wyższego między krajami Unii Europejskiej a krajami Zatoki Perskiej: Arabią Saudyjską, Kuwejtem, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Katarem, Bahrajnem i Omanem. Aby ułatwić nawiązanie współpracy między uczelniami, w dniach 21-22 kwietnia 2009 r. Delegacja Komisji Europejskiej w Rijadzie organizuje konferencję otwierającą nowy program z udziałem przedstawicieli wszystkich uczelni z krajów Zatoki Perskiej oraz przedstawicieli Ministerstw ds. Szkolnictwa Wyższego.

  • 06/01/2009

    W dniu 16 grudnia 2008 roku Parlament Europejski zatwierdził decyzję o uruchomieniu programu Erasmus Mundus II.

  • 06/01/2009

    Komisja Europejska zaprasza europejskie szkoły wyższe do składania wniosków w konkursie programu Erasmus Mundus External Cooperation Window - dotyczącym wymiany studentów i pracowników naukowych w roku 2009/10 - pomiędzy szkołami wyższymi z państw UE, krajów stowarzyszonych (Chorwacja, Turcja) i państw EOG oraz uczelniami z innych krajów (Argentyna, Brazylia, Chiny, Rosja, Indie, region Azji, republiki Azji Środkowej, region Ameryki Łacińskiej, region Środkowego Wschodu, kraje sąsiadujące na południu i na wschodzie oraz region Bałkanów Zachodnich).