Uwaga! Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa


Strona, którą oglądasz jest statyczną, archiwalną wersją serwisu. Żadne elementy dynamiczne (np. wyszukiwarki) nie funkcjonują. (Zamknij komunikat)

Witamy na stronie polskiego biura programu Erasmus Mundus

Program Erasmus Mundus jest programem scentralizowanym co oznacza, że informacje zamieszczane na stronach biur krajowych mają charakter odtwórczy i są opracowywane w oparciu o informacje i dokumenty zamieszczone na podstawowej stronie programu administrowanej przez Komisję Europejską.

 • 15/12/2011

  Serdecznie zapraszamy na seminarium  na temat przygotowania i realizacji wspólnych studiów.

  Celem seminarium jest przedstawienie uczestnikom przykładu wspólnych studiów realizowanych w programie Erasmus Mundus i podzielenie się doświadczeniem wynikającym z ich prowadzenia. Program seminarium został oparty na schemacie szkoleń wypracowanych w ramach projektu EMAP (Erasmus MUNDUS Active Participation), którego celem jest wsparcie w poprawnym przygotowaniu wniosku o dofinansowanie wspólnych studiów w programie Erasmus Mundus.

  Seminarium odbędzie się w Warszawie, 8 i 29 lutego 2012 r.

 • 05/12/2011

  W ramach instrumentu współpracy dwustronnej ICI education cooperation programme Komisja Europejska opublikowała zaproszenie do składania wniosków na realizację projektów związanych z tworzeniem wspólnych programów studiów lub projektów mobilnościowych z Australią i Koreą Płd.

  Szczegółówe informacje wraz z dokumentami znajdują się na stronie Agencji Wykonawczej: http://eacea.ec.europa.eu/bilateral_cooperation/eu_ici_ecp/funding/call_2011_en.php

  Termin składania wniosków upływa: 30 marca 2012 r.

 • 29/11/2011

  Serdecznie zapraszamy na dzień informacyjny nt. programu Erasmus MUNDUS. Spotkanie będzie w całości poświęcone ofercie programu Erasmus MUNDUS dla szkół wyższych. Celem spotkania będzie zaprezentowanie obowiązujących zasad tworzenia i realizacji projektów. Spotkanie odbędzie się w dniu 10 stycznia 2012 r. 

  Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:30 a zakończy ok godz. 16:00. Do udziału w spotkaniu serdecznie zapraszamy przedstawicieli tych uczelni, które zainteresowane są wnioskowaniem o dofinansowanie projektów mundusowych. Informujemy, że udział w spotkaniu jest bezpłatny a uczestnicy pokrywają koszty dojazdu do i z Warszawy.

 • 28/11/2011

  "Erasmus dla wszystkich" - nowy program unijny od 2014 r.

  Aż 5 mln osób, czyli niemal dwa razy więcej niż obecnie, będzie mogło wyjechać na studia lub szkolenie za granicę z dofinansowaniem z programu „Erasmus dla wszystkich”. Ten nowy program UE na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu został przedstawiony 23 listopada 2011 r. przez Komisję Europejską. Program rozpisano na 7 lat, a jego budżet wyniesie 19 mld euro. Ma się rozpocząć w 2014 r.

  Więcej